Nawarstwienia okostnowe sąsiadujących części obu trzonów
Mam pytanie dotyczące wyniku TK kręgosłupa WYNIK BADANIA: Zwężenie p.m L5-S1, wzmozone wysycenie,nierowne obrysy oraz nawarstwienia okostnowe sasiadujacych czesci obu trzonow, niewielka ilosc gazu w obrebie krazka miedzytrzonowego na tym poziomie,stan po drobnych zlamaniach kompresyjnych sasiadujacych czesci obu trzonow. Obraz typowy dla spondylodiscitis. Protruzje centralnych,tylnych czesci pierscieni wloknistych krazkow trzonowych na poziomach L4-L5-S1. Wymiar strzalkowy zmian rzedu 4mm.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Obraz ujawnia zmiany charakterystyczne dla zapalenia przestrzeni międzykręgowych i trzonów kręgowych. Przyczyną takich zmian są zwykle infekcje. W celu podjęcia odpowiedniego leczenia sugeruję kontakt z ortopedą lub neurochirurgiem.