Nawracające zapalenie gruczołów łojowych twarzy

Witam, moim problemem są ciagle nawracające zapalenia gruczołów łojowych twarzy. Jest to bardzo uciążliwe. Byłam juz nie raz, nie dwa i dermatologa i leki, które dostaje mam wrażenie, ze poprawiają stan mojej skory jedynie na chwile, a następnie efekt jest gorszy niż wcześniej. Z niemal całej twarzy schodzi mi skóra, piecze, swędzi. Podobne stany zaczynaja dotykać dekoltu, przedramion i lydek. Czy są jakieś naturalne sposoby na złagodzenie zapalenia? Czy aby napewno jest to zapalenie lojotok?

Witam,
nie napisała Pani jak długo i jakie preparaty były już stosowane..
W tej sytuacji najlepiej będzie Pani przypadek ocenić w gabinecie podczas konsultacji i zastosować leczenie.Sugeruję więc kolejną wizytę u lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej.