Nerwica depresyjno-lękowa a pomyłka w diagnostyce

Witam, kilka miesięcy temu po krótkim wywiadzie stwierdzono u mnie nerwicę depresyjno- lękową i dostałam leki Efevelon 150 mg oraz Asertin 100mg. Nie miałam jednak żadnych badań, a wywiad trwał około 5 minut. Moje pytanie dotyczy tego czy są choroby neurologiczne podobne do zaburzeń nerwicowych i depresyjnych? Jeśli tak to jakie? Czy warto udać się prywatnie do neurologa(bez wyraźnej przyczyny nie dostanę skierowania)?

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią,
oczywiście istnieją choroby układu nerwowego, czy choroby układu krążeniowego, zatrucia i infekcje, których objawy mogą być podobne do nerwicy. Diagnoza różnicowa jest potrzebna, dlatego warto, aby wybrała się Pani do neurologa i wykonała również podstawowe badania morfologiczne i hormonalne. Jednak należy pamiętać, że osoby z nerwicą mają tendencję do nadmiernego poszukiwania somatycznych przyczyn swojego samopoczucia i wielokrotnie odwiedzają lekarzy różnych specjalizacji, aby kolejny raz usłyszeć, że "wszystko z ich ciałem jest w porządku".

Są zarówno neurologiczne zaburzenia, jak i endokrynologiczne zaburzenia, które są podobne do takich zaburzeń nerwicowych. Osobiście doradzam udać się także do specjalisty innej dziedziny (lekarz poz, neurolog, endokrynolog) jeżeli przepisane przez psychiatrę leki nie przynoszą poprawy. Również być może konsultacja z psychologiem byłaby zasadna. Pozdrawiam