Dzień dobry,
Objawy i problemy, które Pani opisuje są wskazaniem, aby poszukać profesjonalnej pomocy. Prawdopodobnie najlepszą dla Pani pomocą będzie podjęcie psychoterapii. Zachęcam do umówienia się na konsultację z psychologiem, można prywatnie lub na NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego.
pozdrawiam
Agnieszka Erbel
Witam, samookaleczenia, wyobrażenia o chorobie, to wołanie o pomoc, Pani otoczenie nie może na to odpowiedzieć, bo nie radzi sobie z Pani atakami złości, smutki i autoagresji. Aby zmienić to co się dzieje, potrzebuje Pani skonsultować się z psychiatrą, aby dobrać leki, które pomogą się Pani wyciszyć. Kolejnym ważnym krokiem będzie podjęcie psychoterapii długoterminowej u psychoterapeuty posiadającego doświadczanie kliniczne i będącego w stałej superwizji.
Pani sposób reagowania na sytuacje i osoby, sam się nie zmieni i wymaga głębokiej pracy nad sobą. Ta huśtawka emocji działa niszcząco przede wszystkim na Panią.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, myślę , że Pani problem jest na tyle poważny , że powinna Pani szukać pomocy u psychoterapeuty. Opisuje Pani wiele objawów , których nie należy bagatelizować. Nie radzi sobie Pani z emocjami , co prowadzi do wybuchów złości, agresji oraz autodestrukcyjnych zachowań.
Jest Pani młodą kobietą - jeżeli faktycznie chce Pani coś zmienić, proponuję rozpocząć leczenia.
pozdrawiam
Witam,
bardzo cieszę się, ze podjęła Pani decyzję o zmianie, tutaj najlepszym wyjściem byłaby psychoterapia. Fakt, ze wiele rzeczy Panią denerwuje ale też i z drugiej strony, że bardzo potrzebuje Pani tego, żeby być ważną dla innych w Pani przypadku wyrażającym się chęcią, żeby inni się o Panią martwili, może świadczyć o tym, że jakieś Pani ważne potrzeby były lub są niezaspokojone. I bywa tak często, że takie objawy lękowe o których Pani wspomina są manifestacją tych niezaspokojonych potrzeb. Tutaj mogę zalecić tylko psychoterapię, bo to ona stwarza warunki w których w bezpiecznej atmosferze będzie Pani miała sposobność te potrzeby rozpoznać i nauczyć się je zaspokajać a tym samym radzić sobie z objawami. Jeszcze raz podkreślę, ze bardzo dobrze, że napisała Pani o swoich problemach tak szczerze oraz, ze postanowiła Pani to zmienić, fakt, ze Pani się okalecza może świadczyć o Pani ogromnym cierpieniu. Zachęcałabym do podjęcia psychoterapii. W przypadku dodatkowych pytań może się Pani kontaktować ze mną mailowo lub telefonicznie. Może Pani szukać pomocy u psychoterapeutów w praktyce prywatnej oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego, bezpłatnie w ramach NFZ. gdyby Pani miała jeszcze jakiekolwiek pytania czy odnośnie miejsc w którym można szukać pomocy czy cokolwiek dotyczącego Pani zdrowia, proszę się ze mną kontaktować. Pozdrawiam.
Proszę się skontaktować z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Po badaniu, wywiadzie i obserwacji będą oni mogli postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie (psychoterapię być może z farmakoterapią). Zaburzenia o podobnych- jak opisane przez Panią- objawach najlepiej leczy się psychoterapią ponieważ najprawdopodobniej wskazują na zaburzenia osobowości (np osobowość typu borderline, narcystyczna, histrioniczna- diagnoza możliwa byłaby po badaniu, wywiadzie i obserwacji).
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Napady złości u 20-latki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Problemy z wyładowaniem emocji – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Myśli samobójcze i samookaleczenie po rozstaniu – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Napady smutku u 20-latki – odpowiada Mgr Marta Widera-Kędryna
- Podejrzenie depresji u 19-latki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Nerwica i złe samopoczucie – odpowiada Dr Tomasz Krasuski
- Codzienne ataki nerwicy u 40-latki – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Brak odczuwania radości z życia u 21-latki – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Duże wahania nastrojów i agresja – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Co znaczy to wrażenie ciągłego podsłuchu? – odpowiada Mgr Agata Pacia (Katulska)
artykuły
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
Tajemnice pracy psychologa - wywiad z psychologiem i psychoterapeutką Magdaleną Nagrodzką
Rozumienie ludzkich zachowań to zadanie, przed któ