Nerwica lękowa a przebieg psychoterapii

Witam, mam zdiagnozowaną nerwicę lękową chodzę do psychiatry i zażywam leki. Po drugiej wizycie u Pani doktor zdecydowałam się również na psychoterapię. Byłam już na kilku wizytach u psychologa ale myślę że te wizyty i rozmowy z psychoterapeutą nic mi nie dają. Wydaje mi się że powinny one wyglądać inaczej, jestem raczej osobą skrytą niezbyt chętnie opowiadam o sobie . Proszę o informację jak powinny wyglądać takie wizyty u psychoterapeuty by były one pomocne dla chorego.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry, czy pani chodzi do psychologa czy do psychoterapeuty? Często te dwie funkcje się pokrywaja ale nie zawsze. Jak powinny wyglądać sesje: przede wszystkim pani mówi, mówi pani zdecydowanie więcej niż psychoterapeuta. Pisze pani, że jest osoba zamkniętą i skrytą i być może w tym tkwi największa trudność ale i niezadowolenie z psychoterapii, a jednocześnie jest to rzecz do przepracowania. Przede wszystkim prosze opowiedzieć terapeucia o swoich oczekiwaniach, niepokojach związanych z tym, że być może terapia jest źle prowadzona i razem z terapeutą przyjrzeć sie tym obawom. Pozdrawiam.