Nerwica lękowa i czerwienienie ramion w wyniku stresu

Witam mam pytanie do specjalistów od zdrowia psychicznego, otóż zauważyłem, że ostatnio dzieje sie ze mną coś baardzo dziwnego, gdy ktoś coś do mnie powie, co mnie stresuje, moje dłonie, w sensie przedramienia zmieniają kolor na czerwony! przeraziłem sie trochę, miałem tak już wczesniej ale nie aż tak, mam nerwice lękową i przyjmuje spamilan 5mg, czy to jest normalne czy nerwicy ? mam sie czym martwić ? może to skok cisnienia? proszę o wyjaśnienie za które podziękuje!

To objaw nerwicowy. Przede wszystkim należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Spamilan Pana nie wyleczy, jedynie doraźnie może złagodzić objawy. Skuteczne leczenie zaburzeń nerwicowych wymaga zastosowania odpowiedniej farmakoterapii (najczęściej stosuje się leki z grupy SSRI lub SNRI) wraz z psychoterapią. Obie formy leczenia muszą być administrowane przez wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, tj. psychiatry oraz psychoterapeuty. Proszę jak najszybciej umówić się na konsultację psychiatryczną i psychoterapeutyczną.