Nerwica lękowa i częstoskurcz

Witam, mam stwierdzona nerwicę lękowa, , od roku miewam puknięcia w klatce, to chyba częstskurcz.. po takim puknieciu nic się nie dzieje, nie przyspiesza mi serce ani nie zwalnia, mam to podczas chodzenia, stresu, czasami tak po porstu. Jest równe, ale mocne az czuje je w gardle, okropne uczucie, każde emocje odczuwam bardzo mocno, stres radośc, podniecenie itd, stresuje mnie prawie wszystko, bo boje sie robic czegokolwiek, boje sie isc do kardiologa, czy to z serce jest objawem nerwicy? .

To mogą być napady lęku (inaczej napady paniki, lęk paniczny). Jednak aby być pewnym sugeruję iść przynajmniej do lekarza rodzinnego, aby zrobił zwykłe EKG. Zaleciłbym też (przed pójściem do lek. rodzinnego) badania elektrolitów w surowicy krwi: sód, potas, magnez, wapń.
Jeśli te badania nie będą wskazywać żadnych odchyleń od normy jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie nerwica. Niech Pani idzie do lekarza!

W tym momencie to zadanie dla psychiatry, choć niektórzy lekarze rodzinni też się na tym znają. Można zastosować leki, ale zawsze trzeba się przyglądnąć swojej sytuacji. Nerwica pojawia się, gdy w życiu człowieka pojawia się problem (zwykle w liczbie mnogiej), które przekraczają jego zdolności adaptacyjne, z czymś przestaje sobie radzić. Czasem dotyczy to domu, czy szerzej rodziny, czasem pracy czy szkoły.
Najważniejsze jest to - to się da leczyć i nie ma co czekać. Id

W uzupełnieniu poprzedniej odpowiedzi. Jeśli to problem faktycznie nerwicowy to oprócz leków wskazany jest docelowo kontakt psychoterapeutą. Tzn. proponuję na początek pobrać leki, ale po kilku tygodniach, szczególnie, gdyby nie było pełnej poprawy poszukać terapeuty.
W tego typu schorzeniach najbardziej efektywne długoterminowo połączenie farmako i psychoterapii.