Nerwica lękowa od roku

Witam. Już niedługo minie rok od kiedy jestem chora na nerwice lekowa. Były momenty w których czułam się naprawdę lepiej ale znowu czuje ze to wraca. Nie brałam żadnych tabletek od tego czasu i również żadnych wizyt lekarskich Czuję że ta choroba wykańcza mnie od środka. Bo przecież jak można się czuć myśląc praktycznie cały czas o chorobie. Nie chce iść do lekarza bo pewnie pomyślą że jestem nienormalna albo skieruja mnie do jakiegoś psychiatryka. Uciekam jedynie od tego zajmując się czymś

Niestety musi Pani przełamać swój opór i jednak zgłosić się do lekarza - obawiam się, że inaczej trudno będzie Pani pomóc. Stan choroby nie jest stanem normalnym, wymaga leczenia. Nie musi Pani przecież od razu trafić do szpitala, trzeba spotkać się z psychiatrą a ten przedstawi możliwe formy leczenia, zakładam, że farmakoterapię wspartą psychoterapią. Pisze Pani, że czuje się wykończona pogłębiającym się stanem, dlatego trzeba podjąć odpowiednie kroki w celu jego poprawy. Powodzenia!

Witam, bardzo trudno jest żyć z nerwica lekowa, dlatego warto zdecydować sie na leczenie, aby polepszyć jakość i komfort zycia. Zachęcam Pania do podjecia psychoterapii, jeśli terapeuta stwierdzi, ze potrzebna jest Pani farmakoterapia to zaleci wizyte u psychiatry. Pozdrawiam