Nerwica lękowa u 23-letniej kobiety

Mam na imię Sandra mam 23 lat cierpię na depresje lakową czyli nerwice lękową mam nawrot choroby przy pierwszej chorobie małam pewne zdarzenie jednego wieczoru pisałam coś na tablecie i tak się uspokoiłam czułam się jak zdrowa ale następnego dnia już nie przypomniał sobie jak czułam przedniego wieczora przeraziłam się i poczułam się jakby nie by dwie Sandry tak że to we mnie utkwiło że teras potworne lęk że mi się tak przydarzy czuje jestem sobą ale czuje nie czuje się sobą to uczucie dop

Zalecałabym jednak podjęcie psychoterapii, która jest podstawą leczenia w większości przypadków. Terapia ma na celu zmianę zachowania i interpretację Pani objawów.
Przy tego typu zaburzeniach często stosuje się terapię poznawczo-behawioralną.

Przede wszystkim proszę pamiętać, że leczenie ma przynieść Pani poprawę w postaci całkowitego ustąpienia objawów lub umiejętności reagowania na ich występowanie i radzenie sobie z nimi w sposób dla Pani korzystny.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
Najlepsze co może zrobić cierpiąc z powodu nerwicy to poddać swoje objawy analizie u psychoterapeuty. Bez tego trudno będzie Pani sobie samodzielnie poradzić. To co pisze Pani tutaj trzeba umieścić w kontekście związanym z Pani doświadczeniami i innymi objawami. Bez dodatkowych informacji i nawiązania relacji z terapeutą nie jest to możliwe. Jeśli więc chce Pani pochylić się nad zrozumieniem swoich objawów, polecam gorąco poszukanie psychoterapeuty.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam,

Jeśli nie podjęła Pani jeszcze leczenia, to zachęcam by umówiła Pani się na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Specjaliści po tym jak poznają Pani trudności ich historię, przebieg, czyli postawią diagnozę, zapewne zaproponują Pani najbardziej odpowiednią formę pomocy. Być może będzie wystarczająca psychoterapia, a być może psychoterapia i farmakoterapia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, trudno udzielić odpowiedzi w tym miejscu. Nie pisze pani czy nerwica została zdiagnozowana przez specjalistę czy to autodiagnoza. Tak czy inaczej zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.