Nerwowość noworodka po porodzie

Moje nowo narodzone dziecko było sine zaraz po porodzie dostało kolejno 4 na 6 potem 6 na 8 i 8 na 10 punktów. Podczas cesarki żonie spadło dramatycznie ciśnienie krwi a mały do tego był owinięty mocno pępowiną. Potem doba w inkubatorze. Teraz podczas snu jest nerwowy. Nerwowo rusza rączkami, zbiera mu się na płacz. Dostał jakiegoś uczulenia podobno od ubranek. Lekarze robią dodatkowe badania. Padło zdanie, że wyniki są na granicy normy..? Co możemy zrobić dla dobra małego?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie wiele możecie Państwo zrobić w tej sytuacji (która z Pańkiego opisu nie jest dramatyczna). Ważne jest aby w miarę możłiwości dziecko miało jak największy kontakt z mamą i jej ciałem, ponieważ znacznie uspokaja to noworodka i może zapobiec nerowym reakcjom.