Nie mam okresu 3-4 miesiące. Czy mogę być w ciąży?

Witam!
Mam na imię Ania i mam 23 lata, od kilku lat mam problemy z okresem. Są one nieregularne, a do tego czasami są co 2 miesiące. Niestety teraz już nie mam okresu 3-4 miesiące. Robiłam również 3 testy, ostatni w tym tygodniu i wszystkie wyszły negatywne.
Czy mogę być w ciąży?
Nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli. Ale bardzo się stresuję. Powiem jeszcze, że nie byłam u lekarza, bo się boje.
Proszę o pomoc!

Witam serdecznie,
Nieregularne miesiączki są najczęściej spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, m.in: hiperprolaktynemią, niedoczynnością tarczycy, zespołem policystycznych jajników.
Do postawienia diagnozy niezbędna jest jednak wizyta u lekarza ginekologa, a jeśli to możliwe ginekologa endokrynologa.
Lekarz po zebraniu dokładnego wywiadu i wstępnym badaniu, zleci odpowiednie badania, na podstawie których będzie można wysunąć diagnozę.
Sugerowałabym jak najszybszą konsultację, zaburzenia o których wspominałam można leczyć z naprawdę dobrym skutkiem.
Pozdrawiam