Nie mam okresu ponad dwa miesiące i nie jestem w ciąży

Nie mam okresu ponad dwa miesiące, robiłam sobie test ciążowy i wynik był negatywny, czy to normalne żeby mieć tak nieregularne cykle miesiączkowe?

Witam serdecznie.

Nie jest to normalne, że przez dwa kolejne miesiące nie ma Pani okresu. Najczęściej jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jednak należy wziąć pod uwagę też inne schorzenia np. torbiele jajników, stany zapalne dróg rodnych. Jednak nie można postawić diagnozy bez badania ginekologicznego. Dlatego w tej sytuacji konieczne jest umówienie się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam