Niechęć do seksu u 67-letniego mężczyzny

Mam 67 lat.Moję życie seksulne było bardzo namiętne od młodzieńczych lat.Rok temu zauważyłem narastającą niechęć do seksu,a teraz jakby ten temat mnie nie interesuje. Ten stan rzeczy mnie niepokoi.Byłem u lekarza,radził mi próbować ratować sytuację zastrzykami w penisa.Mam pytanie,czy są inne metody ożywienia lub leczenia. Serdecznie pozdrawiam i oczekuję porady lekarskiej.

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan o zaburzeniach erekcji - trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu. Takie zaburzenia (tzn. jest pragnienie, ale nie ma wzwodu) rzeczywiście leczy się farmakologicznie, najczęściej jednak środkami przyjmowanymi doustnie. Wspomina Pan jednak, że problemem nie jest sprawność ciała, ale zanik pragnienia emocjonalnego, pożądania, zainteresowania sferą seksualną. Jeśli przyczyny zdają się mieć charakter psychologiczny, emocjonalny (a nie medyczny) to właściwa może okazać się konsultacja, nie z lekarzem, a z psychologiem.
Czy w ostatnim czasie coś zmieniło się w Pana życiu? Z kim dotąd realizował Pan swoje potrzeby seksualne? Jeśli był to stały związek/ małżeństwo, to czy coś w ostatnim czasie zmieniło się w tym związku? Czy choruje Pan, cierpi na choroby przewlekłe, miał w ostatnim czasie wypadek lub w inny sposób obniżyła się Pana sprawność lub jakość życia? Czy - poza sferą seksualną - zauważył też Pan u siebie spadek zainteresowania innymi sferami życia i większą trudność w osiąganiu przyjemności np. z jedzenia, hobby, sposobu spędzania wolnego czasu itp.? Jak ocenia Pan swój nastrój, ogólną kondycję? Jaka jest Pana potrzeba intymności, bliskości, czułości - czy zmniejszyła się również z potrzebą seksualną, pozostała, a może zwiększyła się?

Pozdrawiam!