Niedoczynność tarczycy a przybieranie na wadze

mam niedoczynnosc tarczycy,czy to moze byc moim przybieraniem na wadze?mam168cm i80kg,czuje sie okropnie...zaznaczam ze przez 0godzin jestem na nogach.prosze o pomoc teresa

Tak, zdecydowanie niedoczynność tarczycy wiąże się ze zwolnieniem metabolizmu, i często niekontrolowanym tyciem, mimo zdrowej diety. Złe samopoczucie, senność, rozdrażnienie, to także objawy towarzyszące niedoczynności tarczycy. Proszę spróbować wyłączyć ze swojej diety pszenicę, będzie łatwiej poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami. Gluten zawarty w pszenicy (coraz więcej badań na to wskazuje) może powodować choroby autoimmunologiczne.

Przy niedoczynności tarczycy dieta jest bardzo istotna. Z jadłospisu najlepiej wykluczyć kapustę, kalafior, brukselkę, rzepę, brukiew, strączki (fasolę, groch, soję), a także cukry proste (słodycze, cukier, miód, dżemy), żywność mocno przetworzoną i fast foody. Należy zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Proszę również pomyśleć nad odrzuceniem pszenicy.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl