Niedoczynność tarczycy i suplementacja cynku

Witam, od 2 miesięcy biorę cynk , gdzie jedna tabletka zawiera 22 mg. Biorę zazwyczaj 2 dziennie, czasem 1. Choruję na niedoczynność tarczycy, stąd suplementacja również cynkiem. Wiem,że cynk może spowodować niedobory miedzi. Czy powinnam suplementować również miedź? Jeśli tak, to w jaki sposób? Znalazłam bardzo sprzeczne informacje w różnych źródłach. Zatem podawać oba suplementy np.w jednej dobie w odstępie np.12 h czy teraz suplementować np.przez miesiąc tylko miedź. pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonać badanie poziomu miedzi w surowicy aby ustalić czy istnieje konieczność jej suplementacji i dopiero na podstawie wyniku decydować o konieczności włączenia suplementacji lub modyfikacji diety.