Niedoczynność tarczycy, nerwica i szum w uszach

Witam od pół roku mam problem lekarze twierdzą że to nerwica.Doszukiwałam sie różnych przyczyn zdrowotnych bo nie chciałam w to wierzyc.wykryto u mnie niedoczynność tarczycy.Jestem nerwowa rano wstaję zdenerwowana i rozstrzesiona często dostaje lęki szum w uszach aż za wyrażnie słyszę,napadają mnie myśli że coś złego się ze mną stanie że zwariuję zemdleję coś mnie opęta straszne uczucie.nie mogę normalnie żyć bo myślę tylko o tym że to wróci. jak sobie z tym poradzić?do jakiego lekarza się udać?

Witam, jak rozumiem trudno jest Pani przyjąć myśl, że przynajmniej część z doświadczanych przez Panią objawów może mieć podłoże psychiczne. Rozumiem także, że Pani kondycja psychiczna ulega pogorszeniu i niesie ze sobą trudności w normalnym funkcjonowaniu. W takiej sytuacji, gdy myśli o czyhającym zagrożeniu, lęki, obawy paraliżują, dla przerwania błędnego koła, konieczna jest wizyta u specjalisty w celu zdiagnozowania problemu oraz podjęcie odpowiedniego leczenia. Proszę rozważyć odbycie konsultacji psychiatrycznej oraz podjęcie psychoterapii, jako podstawowej metody leczenia zaburzeń nerwicowych. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Dzień dobry!

Powinna być pani pod stałą opieką lekarza ogólnego (i podążać za jego sugestiami) oraz endokrynologa. Z pewnością warto jednak równocześnie zgłosić się do lekarza psychiatry i/ lub psychoterapeuty, aby wykluczyć lub potwierdzić nerwicy i zaproponować możliwie najlepszą formę jej leczenia.

Pozdrawiam!

Witam
Jeśli pyta Pani o lekarza, to najlepiej żeby skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą. Poza tym sugerowałabym skorzystanie z psychoterapii. W przypadku zaburzeń nerwicowych psychoterapia jest najlepszym sposobem leczenia .
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak