Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedokrwistość z niedoboru żelaza i poziom ferrytyny

witam,stwierdzono u mnie niedokrwistość z niedoboru żelaza ferrytyna 10,3. ubytek kwi jest spowodowany obfitą miesiączką. (nie miałam kolonoskopii ani gastroskopii). Przyjmuje sorbifer durules 4 tab.dziennie od 1,5 miesiąca niestety po miesiączce jestem strasznie słaba i mam zawroty głowy. Czy to żelazo które przyjmuje jest wystarczające? cały czas przebywam na zwolnieniu lekarskim a chciałabym wrócić do pracy. Po jakim czasie poczuje się lepiej na tyle by wrócić do pracy?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Jeśli krwinki były małe to żelazo wystarczy. Sugeruje sprawdzić dlaczego miesiączki są obfite - profil hormonów w 2giej fazie cyklu i usg narządu rodnego

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy