Niski poziom ferrytyny i żelaza, hemoglobina w dolnej części

Jestem przed wizytą u hematol i gastrologa.Badania na krew utajona - ujemny, gastroskopia ok. Niski poziom ferrytyny i żelaza, hemoglobina w dolnej części 10,3. Zmiana rytmu wypróżnień- czasami 1-2 dziennie Biegunki, duża ilość gazów, od miesiąca osłabienie, zmęczenie, często 37 stopni temp. nudności bulgotanie w brzuchu niechęć do jedzenia utrata 2 kg w miesiąc biorę Hemofer. Objawy pasują do raka jelita. Mam 47 lat.Jaką stosować dietę, aby nabrać siły? Mogę brać stoperan? Iza

Ma pani niedokrwistość z niedoboru żelaza. Dobrze, że używa pani hemofer. Może jednak trzeba będzie podać żelazo w zastrzykach. Jeśli są takie dolegliwości brzuszne to prawdopodobnie będzie pani musiała wykonać kolonoskopię żeby wykluczyć tego raka jelita. Proszę się jednak nie martwić na zapas bo rak występuje stosunkowo rzadko i raczej w starszym wieku.