Niejednorodne endometrium z obecnym ciałkiem żółtym w prawym jajniku

Witam. Na USG wyszło mi niejednorodne endometrium szerokości 16,6mm 14dc, z obecnym ciałkiem żółtym w prawym jajniku. Dostałam Duphaston 2 tabletki na noc przez 10 dni,aby złuszczyć endometrium. Czy moge zamiast 2 tabletek na noc brac jedną rano a druga wieczorem, aby ewentualnie odczuwac mniejsze skutki uboczne?

Można lek stosować 2 x dziennie. Nie ma co do tego przeciwwskazań. W razie wątpliwości proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.