Nieprawidłowy wynik cytologii u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i zaczęłam dopiero życie seksualne. Przed rozpoczęciem zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne, brałam je około miesiąca i zrobiłam cytologię. Dziś poinformowano mnie, że wynik jest nieprawidłowy, oraz, że to zapalenie szyjki macicy. Jednak czytając różne informacje doszukałam się przyczyn, które niekoniecznie pokrywają się z moimi przeżyciami. Mianowicie, mam pierwszego partnera, z którym przed badaniem współżyłam tylko 2 razy, dbam o higienę.Jaka może być inna przyczyna?

Wynik badania cytologicznego pt ,,stan zapalny'' należy interpretować razem z obrazem szyjki/pochwy w badaniu ginekologicznym. Być może jest to tylko wynik ,,labolatoryjny'' który nie idzie w parze z obrazem klinicznym. W takiej sytuacji nie trzeba wdrażać żadnego specjalnego leczenia. Zdarza się to często, a przyczyna nie musi leżeć w braku higieny czy też partnerze.