Nieprzyjemny zapach z ust po usunięciu ósemki

Dzień dobry. W maju 2013 r miałem usuwaną ósemkę (dolną). Od tamtej pory mam nieprzyjemny zapach z ust. Aktualnie jest luty. Chodziłem do chirurga z tą sprawą, lecz powiedział mi, że wszystko powinno być w porządku . Stosowałem płyny tj. chlorochexil, dentosept, ale to był "lek" na krótką metę i nie wiem co dalej ?

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

O ile lekarze dentyści nie mogą znaleźć przyczyny zębopochodnej to najprawdopodobniej przyczyna leży w innym miejscu. Warto poradzić się jeszcze laryngologa (czasami resztki pokarmu zalegają w kryptach migdałów) i gastrologa.

Witam. Proszę zrobić zdjęcie panoramiczne, żeby sprawdzić czy nie ma Pan jakiegoś zęba zgorzelinowego, czy np. kamienia pod dziąsłowego ( najczęstsza przyczyna przykrego zapachu). Jeśli wykluczone zostaną te przyczyny - może to być np.refluks, lub chore migdałki czy inne schorzenia ogólne. Po tak długim czasie rana poekstrakcyjna na pewno jest już wygojona i nie jest przyczyną tego zapachu. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Raczej przyczyna jest inna , w pierwszej kolejności należy wykonać skaling( zdjęcie kamienia) , albo nawet kiretaż ( głębokie oczyszczenie kieszonek i korzeni zębów) , porządne polerowanie i instruktaż higieny , prawdopodobnie problem tkwi w przyzębiu i to jest najczęstrza przyczyna nieprzyjemnego zapachu z ust.
Powiązanie z usunięciem 8 może wynikać z utrudnionej higieny po zabiegu co moglo skutkować skuteczniejszą kolonizacją bakterii w przyzebiu.

Najprawdopodobniej przyczyną jest stan zapalny dziąsła lub próchnica w innym zębie. Proszę udać się na konsultację do stomatologa który ma możliwość wykonanie zdjęcia RTG pantomograficznego i dokładnej diagnostyki. Po usuniętym zębie mogła zrobić się także kieszonka w której gromadzą się resztki pokarmowe, trzeba to dokładnie ocenić na konsultacji.