Nieregularna miesiączka - czy jest szansa na drugie dziecko?

Witam!
Mój problem polega na nieregularnej miesiączce, jej zaniku i ogromnej chęci posiadania drugiego dziecka (pierwsze ma prawie 6 lat). Analizując poprzedni rok: styczeń i luty - brak okresu, od marca do czerwca - okres co 24-27 dni, lipiec – brak, od końca sierpnia do listopada - okres co 28-30 dni, grudzień – brak.
Byłam u lekarza, miałam robione badania i z moimi hormonami jest wszystko ok. Jestem dość tęgą osobą, ale to nie było przeszkodą przy pierwszej ciąży i jej zajściu. Z mężem nie sypiamy często, a ja bardzo pragnę drugiego dziecka.
Pozdrawiam,
J.W.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Opisywany przez Panią problem zdecydowanie wymaga diagnostyki endokrynologicznej. Przyczyn zaniku miesiączki jest wiele, ale zdecydowana większość ma podłoże hormonalne. Nie wspomniała Pani, ile ma lat, więc trudno przypuszczać, co jest bardziej prawdopodobną przyczyną.
Wspomina Pani, że miała Pani wykonywany profil hormonalny. Pytanie brzmi, czy badania były pobierane w konkretnych dniach cyklu. Jest to bardzo istotny element badania, niestety często pomijany.
Jeżeli pragnie Pani ponownie zajść w ciążę, niezbędne jest wyjaśnienie przyczyny zaniku miesiączki i podjęcie leczenia. W innym przypadku zajście w ciążę może być niezwykle trudne.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jaka jest szansa, że drugie dziecko też będzie miało piegi?

Witam czy jak pierwsze dziecko ma troche piegów po mamie to drugie tez moze miec jest jakas szansa ze nie bedzie mialo.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

posiadanie piegów jest uwarunkowane genetycznie – odpowiedzialne za nie jest szybsze syntezowanie melaniny wskutek mutacji genu MC1R. Natomiast czynnikiem, który powoduje nasilenie pojawiania się piegów jest słońce – światło słoneczne aktywuje melanocyty, przez które zwiększa się ilość i intensywność wybarwienia piegów.

Posiadanie przez matkę piegów jest czynnikiem zwiększającym szanse na piegi u dziecka – zarówno u pierwszego, jak i u kolejnych potomków. W rzeczywistości do dziedziczenia piegów dochodzi na tej samej zasadzie, co w przypadku dziedziczenia po rodzicach koloru włosów czy oczu.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/przebarwienia-skory.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niedrożne jajowody a szansa na drugie dziecko

Witam. 7 lat temu przeszłam cc a 5 lata temu miałam usunięty guz tzw "potworniak". Podczas laparoskopii okazało się że po cc zrobiło się bardzo dużo zrostów które zostały usunięte. Od roku staramy się z partnerem o drugiego dzidziusia. Niestety bez szans :( Mój lekarz dwa msc temu wykonał HSG - wynik oby dwa jajowody niedrożne. Laparoskopii nie chce wykonać gdyż twierdzi że to już nie pomoże. Proszę o pomoc i odp czy jest jeszcze szansa na 2 dzidzie czy niestety ale nic nie pomoże?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty