Nieregularne cykle miesiączkowe a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przez miesiąc

W lipcu po 50dniowym cyklu rozpoczęłam rać tabletki antykoncepcyjne, w trakcie ich brania miałam plamienia po czym 7 dni odtsaiwenia- normalne krwawienie i miesiączki do tej poty nie dostałam. Dzisiaj juz 57dzień cyklu, niedawno miałam infekcje i brałam antybiotyk. Czy możliwe są takie zakłócenia miesiączkowania i może to być winą tabletek, których nie biorę juz (tylko przez miesiąc brałam).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej przyczyną braku miesiączki są zaburzenia hormonalne. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.