Nieregularne miesiączki i ból brzucha a niechęć przed wizytą u ginekologa

Mam 20 lat (nigdy nie byłam u ginekologa i wolałabym rozwiązać to bez wizyty - bardzo się krępuję) Mam nie regularne miesiączki, czasem nie mam ich 3 miesiące a jak w 4 miesiącu mam to jest bardzo obfita i bardzo boli mnie brzuch. Proszę o nie wymijającą odp, że mam się udać do ginekologa :/

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niestety pozostawienie problemu samemu sobie nie przyniesie jego rozwiązania, a wykonanie podstawowych badań, w tym USG ginekologicznego i badań hormonalnych jest konieczne do wyjaśnienia przyczyny problemu.
Zawsze istnieje możliwość udania się do ginekologa i nie zgodzenia się na badanie ginekologiczne (które też jest jednak wysoce wskazane). Mniej krępująca może też być dla Pani wizyta u kobiety ginekologa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Proszę również mieć na uwadze, że objawy mogą się nasilać i w przyszłości być przyczyną niepłodności.