Nieregularne miesiączki oraz uderzenia gorąca

Witam!Mam 47 lat.W ubiegłym roku miałam bardzo nieregularne miesiączki oraz uderzenia gorąca.Mam zdiagnozowane 2 mięśniaki ok.3 cm każdy.Po 5 miesiącach tzn. 9 02 2015r. dostałam miesiączkę(o.m. 9.09.2014r.).Po pięciu dniach dostałam silne bóle brzucha oraz dość intensywne krwawienie.Bardzo mnie też bolą piersi.Zanim udam się do swojego ginekologa chciałabym poznać opinię innego specjalisty.Nie biorę i nie brałam do tej pory żadnych leków hormonalnych.Pozdrawiam!

Renata GrzechociĹska

Opisane przez Panią objawy mogą być początkiem menopauzy. Silne dolegliwości bólowe mogą być spowodowane obecnością mięśniaków. Proponuję wykonać USG narządu rodnego, w przypadku istotnych zmian konieczna być może operacja, ewentualnie wykonać badania hormonalne i udać się do ginekologa.