Nierówne proporcje twarzy dziecka

Witam. Moja 4-miesięczna córka cały czas kierowała główkę na prawo. Udaje mi się od tygodnia już, że śpi z odwróconą na lewo, robię wszystko, by patrzyła na lewo (patrzy na reklamy,karuzelkę, pluszaka itd) i odnoszę sukces. Ma już wgniecioną główkę z tyłu przez tą prawostronność.Jednak niepokoi mnie fakt, że lewa strona twarzy w porównaniu z prawą jest inna,tzn. mniej wystaje czoło, jeden policzek jest mniejszy od drugiego, tak samo ma różne wielkości i grubości uszka.Proszę o poradę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko zdecydowanie powinien zobaczyć i zbadać lekarz pediatra. Sugeruję skonsultować się z lekarzem i powiedzieć o swoich obserwacjach. Po przeprowadzeniu badania klinicznego lekarz będzie w stanie ocenić na ile jest to niepokojące.

Przedd wdzystkim dziecko musi zostac dokladnie zbadane rowniez pod katem napiecia miesniowego. Moze warto skonsultować sie z osteopata dzieciecym