Nierówność blaszek grupy trzonów kręgów TH12

Od paru miesięcy bolą pod łopatką prawą żebra,przeszłam zabiegi lampę sollux, prądy oraz laser, pomogło na pare dni. Ten ból w 99,9% występuje podczas nocy gdy leże w łóżku. Miałam wyk. TK -opis poniżej:Skrzywienie lewostronne od piers. kręgosłupa. Zmiany zwyrodn.-wytwórcze na krawędziach przednich trzonów kr.piersiowych.Nierówność blaszek gr.trzonów kręgów TH12 i fragmnetarycznie widocznego kręgu L1 wystepuja g.Schmorla Przestrzeń TH3-4: zmiany zwyr-wyt. modelujące worek oponowy . M.D.

Witam,
opisane zmiany sa wynikiem skrzywienia które powoduje szybsze "zużywanie " kręgosłupa , zarówno skolioza jak i g. schmorla powstały w póżniejszym dzieciństwie . Należy unikać przeciążania kręgosłupa a z zabiegow zaleciłabym masaż ręczny rozluźniający i ćwiczenia .
Pozdrawiam