Niespecyficzne pasmowato-guzkowe zmiany rozsiane w obu płucach

Witam Moja mama odebrała wynik rtg klatki piersiowej i badanie wykazało niespecyficzne pasmowato-guzkowe zmiany rozsiane w obu płucach a zwłaszcza prawym.Płytki niedodmowe u podstawy płuca prawego.Aorta wydłużona o poszerzonej cz. Zstępującej Serce w całości powiększone.Bardzo proszę o odpowiedz co to oznacza ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w rtg zmiany wymagają dokładniejszej diagnostyki oraz oceny w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Pasmowato guzkowe zmiany w płucach wymagają oceny pulmonologicznej. Powiększenie serca oraz poszerzenie aorty wymagają oceny kardiologicznej.