Nieswoiste zapalenie jelit i gwałtowny spadek wagi a żywienie

WitamSerdecznie,-Moja mama choruje od 2 lat na nieswoiste zapalenie jelit (L.-Crohna). Gwał. spadek wagi z 86 na 60 kg z wahaniami, na szczęście waga już się nie obniża. Zażywa Salofalk, stara się dużo spać, chodzi kontrolnie na badania, ale NIKT nie jest w stanie powiedzieć, co Ona ma jeść, jak uzupełniać witaminy i niedobory (częsta anemia) w związku z czym dolegliwości są na stałym poziomie (biegunki, poranne krwawienie).Jest jakaś konkretna nie mdła dieta, bogata w witaminy? Gosia

Choroba Crohna jest zwykle rozpoznawana u ludzi młodych, między 20 a 40 rokiem życia. Poczatek w wieku 67 lat jest czymś dość niezwykłym.
Prized wszystkim przemyślałbym raz jeszcze rozpoznanie. Na jakiej podstawie rozpoznano chorobę Crohna.
Sugerowałbym wizytę u doświadczonego w leczeniu tej choroby gastroenterologa.