Nietolerancja sorbitolu i laktozy w 13. tygodniu ciąży

jestem w 13 tygodniu ciazy . Przed ciaza mialam niedowage mam 177cm i 50kg. od paru miesiecy mam stwierdzona nietolerancje sorbitolu i laktozy. i zmieniana diete.czy przez nudnosci ale nie wymioty na poczytku ciazy ok 10tyg niewele jadlam a urosly mi piersi i to sporo w pau innych miejscach tez i nic nie przytylam. wiec tak naprawde schudlam i przytylam i nadal jest 50kg. Czy to nieszkodzi dziecku ? i ile powinnam przytyc w ciazy ? czy dziecko moze miec mala wage urodzeniowa ?

Aleksander Ropielewski

Aby odnieść się do Pani odpowiedzi potrzebowałbym Pani aktualnej wagi. W ciąży prawidłowy przyrost masy ciała to ok 10% w stosunku do stanu sprzed ciąży.

W trakcie ciąży zmienia się ciało kobiety i mimo, że ciuchy mogą nie pasować to nie oznacza, że zmieni się waga. Średnio w ciąży tyje się około 2kg w ciągu miesiąca, czyli łącznie 18kg. Ale są kobiety, które tyją tylko 8-10 kg lub 30 kg. Wszystko zależy od osoby. Jeśli będzie Pani prawidłowo się odżywiać i jeść tyli na ile ma ochotę to dziecko powinno urodzić się w normalnej wadze.