Masywne uda i biodra u chudej osoby

Mam 20 lat. Od dziecka bylam osobą chuda, ktora trzeba bylo namawiać do jedzenia. Uwielbialam slodycze, chipsy, zelki itp. Zawsze je jadlam i mimo to bylam chuda. Raz przytylam 2-3 kg, ale szybko wrocilam do standardowej wagi. W liceum wazylam ok 48 kg, przy duzym stresie 46-47. Na studiach przytylam do 51 kg i mimo ze schudlam do 48 zostaly mi grube masywne uda i biodra, a brzuch nie jest juz tak plaski mimo poprzedniej wagi. Odzywiam sie zdrowo i lekko. Dlaczego i jak sobie z tym poradzic?

To normalne, że wraz z wiekiem nasza masa ciała się zmienia. Należy zadbać o pobudzanie metabolizmu, żeby organizm nie spowalniał. Dodatkowo jędrność skóry w okolicach 20 r.ż. również sie zmienia. Najprawdopodobniej uda i biodra są charakterystyczne dla Pani sylwetki, bez względu na masę ciała. Rozwiązaniem mogą okazać się ujędrniające i wzmacniające mięśnie ćwiczenia fizyczne oraz zabiegi poprawiające właściwości skóry. Trochę niepokoi nas Pani waga, ale nie wiemy ile ma Pani wzrostu. Jeżeli ma Pani problem z zaakceptowaniem własnej figury może warto porozmawiać z terapeutą. Proszę pamiętać, że każdy z nas jest inny, ma różny metabolizm, różne uwarunkowania genetyczne oraz budowę ciała. Niedowaga może prowadzić do wielu niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych (pogorszenie się stanu skóry i zaburzenie funkcjonowania organizmu).

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444