Pomarszczona skóra po zbyt szybkim odchudzaniu

Dzien dobry .Prosze o udzielenie mi informacji.Rok temu odchudzalam sie dosc intensywie biegajac w specjalnym kombinezonie w ktorym bardzo intensywnie sie pocilam I pobiegu nie uzupelnialam plynow I elektrolitow po tym czasie skora na calym ciele zrobila sie pomarszczona wiotka bez zycia bardzo sucha cienka I znac na niej wszystkie odgniecenia co w takim przypadku mozna zrobic czy mozna sie jakos pozbyc tego defektu prosze o porade o porade I dziekuje

Niestety szybki spadek ciała niesie za sobą takie konsekwencje. Dodatkowo skóra wraz z wiekiem traci możliwości regeneracyjne. Z substancji, które mogą pozytywnie wpłynąć na pomarszczoną skórę, na uwagę zasługuje przede wszystkim kolagen – odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry, kwas mlekowy – który sprzyja lepszemu nawilżeniu skóry, staje się bardziej elastyczna i miękka – a także wpływa na produkcje kolagenu. Odżywczo i regenerująco na skórę na pewno będzie działała także melanina, witamina E, Cafeisilane C (ma działanie lipolityczne oraz wpływa na jędrność skóry), spirulina, beta-D-glukagon oraz kwasy owocowe – m.in. kwas glikolowy, winowy, jabłkowy, cytrynowy. Warto także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, zabiegi kosmetyczne – ujędrniające skórę, ale także wizyta u specjalisty mogą pomóc Pani w walce z pomarszczoną skórą.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444