Wypadające włosy po drastycznym odchudzaniu

witam :) pisze gdyz mam wielki problem jakies pare miesiacy temu drastycznie sie odchudzalam jadlam prawie tyle co nicpilam duzo wody i wypadlo mi multum wlosow jesli mierzylam dawniej bwo kucyka wynosil prawie 14 a teraz ok 7 co robic ? teraz jem normalnie wiec troszke sie polepszylo ale generalnie mam pytnie czy jest szansa ze wlosyodrosna ze beda chcociaz w polowie ta geste jak kiedys ? robilam badania krwi iz tarczyca jest wszystko w porzadku . Bardzo prosze o porade :)

Witam,

Prawdopodobnie przez zastosowanie mocnych ograniczeń żywieniowych nabawiła się Pani niedoborów. Przyjmując, że jest Pani zdrową kobietą, aby włosy wróciły do poprzedniego stanu należy wprowadzić racjonalną, dobrze zbilansowaną dietę, która przede wszystkim uzupełniłaby braki, które z kolei wywołała Pani przez nierozsądne podejście do odchudzania.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja z dietetykiem, który po zebraniu analizy żywieniowej, mógłby doradzić Pani również odpowiednią suplementację.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Dobry wieczór!
Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska