Jakie ćwiczenia na chudsze uda i łydki?

Nazywam się Nicole i mam 16 lat, 167 cm i 49 kg. Mam okropnie grube nogi, dlatego chciałam się dowiedzieć, co zrobić, żeby były chudsze. Wstydzę się chodzić w sukienkach i spódniczkach, nie wiem co mam robić. Jestem na diecie od marca i od tej pory schudłam 5 kg, ale to i tak nic nie dało, bo dalej wyglądam grubo. Jakie ćwiczenia powinnam stosować żeby wyszczuplić uda i łydki?

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 16,9, więc masz znaczny niedobór masy ciała (niedowagę). Powinnaś zaprzestać odchudzania, ponieważ może się to niekorzystnie odbić na Twoim zdrowiu - po prostu sobie zaszkodzisz. Musisz wiedzieć, że nie tylko nadmiar masy ciała, ale też jej niedobór jest niebezpieczny i może prowadzić do chorób. Jesteś w wieku, w którym musisz dostarczać sobie wszystkich składników odżywczych, ponieważ się rozwijasz. Jeśli tego nie zrobisz, później będzie już za póżno.

Na pewno wyglądasz szczupło i powinnaś przytyć kilka kilogramów. Jeśli mimo tego uważasz, że wyglądasz grubo, powinnaś o tym z kimś porozmawiać np. z rodzicami, czy kimś ze szkoły - możesz potrzebować pomocy i sama nie być sobie w stanie z tym poradzić.

Pozdrawiam