Jestem chuda, ale mam blokadę przed jedzeniem

Witam. Mam problem. Otóż mam 20 lat, 160 cm wzrostu i tylko 40 kg. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem chuda, więc chyba nie ma mowy o żadnej anoreksji, czy bulimii. Mianowicie mój problem wygląda tak, że od godziny, powiedzmy 13 (od obiadu) jestem w stanie nie jeść nawet do godz. 18, 19 (do kolacji). Mam pewną blokadę w głowie, że nie mogę wejść do kuchni i wziąć sobie coś do jedznia. Może to jest związane z tym, że od dzieciństwa jestem niesamodzielna i do tej pory mi to zostało.

Jestem też nadwrażliwa emocjonalnie:( Czekam, aż moja mama przyjdzie z pracy i zrobi mi tę kolację. A ja, jak głupia WSTYDZĘ SIĘ iść do kuchni! WSTYDZĘ SIĘ zrobić chociażby tę głupią kanapkę! Wstydzę się, że mój tata zobaczy, że jestem głodna, a przecież to jest normalne ;/ !!!! Wiem, że to głupie, ale ja naprawdę mam z tym problem. Nie wiem co mi jest, dlaczego się głodzę, choć wiem, że jestem chuda i chcę przytyć. Mówię sobię, że od 'jutra' zacznę jeść normalnie, 5 posilków w ciągu dnia, ale jak przychodzi to 'jutro' to znowu jest tak samo :( Czy ja mam jakieś zaburzenia odżywiania? Zaburzenia psychiczne? Co mam zrobić? Jak postąpić? Może moje pytania wydają się banalne, bo jak to co mam zrobić?! Zacząć jeść! Ale to nie jest takie proste. Aż sama siebie nie rozumiem. Proszę o szybką odpowiedz, z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Twoje BMI jest bardzo niskie, ma wartość 15.6 kg/m2.
Z Twojej relacji wynika, że niedobór masy ciała ma podłoże psychogenne, należaloby zastanowic się co dokładnie oznacza ten ,,wstyd" przed zrobieniem sobie kanapki w obecności ojca.
Objawy tego rodzaju mogą wskazywać na atypową postać anoreksji lub inne zaburzenia odżywiania (np. F50.8- Psychogenna utrata łaknienia).
Leczenie zaburzeń odżywiania polega przede wszystkim na psychoterapii, dlatego proponuję Ci nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania.
Przy tak niskiej masie ciała istnieje znaczne ryzyko powikłań somatycznych, dlatego okresowo powinnaś kontrolowac się internistycznie.

Z pozdrowieniami