W ogóle nie mam ochoty na jedzenie. Czy mam anoreksję?

Mam 21 lat, 160 cm wzrostu i ważę 37 kg. Czy to za mało? Ostatnio mam kłopoty z jedzeniem, w ogóle nie chce mi się jeść. Mogłabym nie jeść cały dzień, zupełnie nie odczuwam głodu.

Witam serdecznie,

Twoje BMI jest bardzo niskie i wskazuje na znaczny niedobór masy ciała. Tak duże wychudzenie oznacza często konieczność hospitalizacji.
Zbyt niska masa ciała to jeden z objawów anoreksji, jednak aby rozpoznać anoreksję konieczne jest występowanie pozostałych objawów.
http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja-jak-rozpoznac-objawy
Anoreksję różnicuje się z innymi zaburzeniami, np.: hormonalnymi, depresją, zaburzeniami przewodu pokarmowego. W tej sytuacji polecam Ci wizytę u lekarza rodzinnego oraz u psychiatry.

Serdecznie pozdrawiam