Niewielka ilość wolnego płynu w jamie otrzewnej

Mój syn ma 8miesięcy skończone,miał usg brzucha i proszę o interpretację.Wątroba nieco powiększona,w linii środkowo obojczykowej-52mm.Lewy płat wątroby powiększony,o jednorodnym echu bez zmian ogniskowych.W skrócie nerki prawidłowe,pecherzyk zolciowy też oraz nerki.pecherzyk moczowy o gładkich konturach,z martwił mnie opis NIEWIELKA ILOŚĆ WOLNEGO PŁYNU W JAMIE OTRZEWNEJ.Czy to jest groźne,czy mój syn umrze?boję się:-(do lekarza idziemy za 3 dni,dodam że w nocy bardzo płacze,niewiem co robić:'(

Witam,
niestety nie można oceniać samego badania USG, bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i podmiotowego pacjenta oraz dodatkowych badań labolatoryjnych.
Ogólnie w badaniu USG nie ma nic pilnego i bardzo zagrażającego. Prosze spokojnie poczekać do wizyty u pediatry.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej