Niski poziom witaminy D3 u 66-latka

Mimo przebywania całymi dniami na słońcu to poziom wit.D3 jest krytycznie niski -mężczyzna 66lat osteoporoza 54% ubytku w 2000r. obecnie34% jaka przyczyna.

Aleksander Ropielewski

Przycyzn może być wiele i bez dodatkowych informacji i badań nie jestem w stanie tego stwierdzić. Konieczne uzupełnienie wit. d3 , w przypadku niedoboru również wapnia i rozważenie leczeia bisfosfonianami.