Niski poziom żelaza u 30-latki

Martwi mnie niski poziom żelaza mam 17.7 nie jestem pewna jak reszta wyników z krwi ponieważ nie miałam wglądu do nich.Mam30 lat
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niski poziom żelaza może wynikać z niedostatecznego dostarczania tego pierwiastka z pokarmem, obfitych miesiączek (lub innych krwawień z dróg rodnych) lub krwawień z przewodu pokarmowego. Z całą pewnością wskazana jest suplementacja żelaza w postaci preparatów farmakologicznych oraz ustalenie czy nie traci Pani krwi (badanie ginekologiczne, badanie kału na krew utajoną). Całością leczenia powinien pokierować lekarz rodzinny.