Nocne bóle zęba a niedoczyszczony kanał

Dzień dobry. Mam problem z dolna prawą szóstką. Historia zęba jest długa, trwa od listopada 2013 r. Od września 2015 ząb jest leczony kanałowo. Jedak do chwili obecnej leczenie nie może być dokończone z powodu ciągłego bólu w nocy. Ząb od początku jest strasznie wrażliwy i prawdopodobnie ma zakrzywiony kanał. Brałam ost. antybiot. ból ustał po dwóch dniach , a po czterech dniach wrócił,(przed końcem terapii) Co może być przyczyną?Czy przyczyną może być niedoczyszczony do końca kanał?Ania, lat 27
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło
Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło Stomatolog, Wrocław
47 poziom zaufania

Witam,
Trudno powiedzieć nie widząc zdjęcia RTG , ale jak najbardziej - niedoczyszczony , czy nieprawidłowo wyleczony kanał może dawać dolegliwości bólowe a przyjmowanie antybiotyku niewiele zmieni, ponieważ źródło infekcji wciąż pozostaje niewyleczone.
Proszę wykonać zdjęcie zęba , lekarz powinien sprawdzić , czy nie tworzy się tam jakaś zmiana przy zębie leczonym. Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe powinno rozwiązać problem. Zakrzywienie kanału utrudnia , ale nie uniemożliwia przeprowadzenia leczenia kanałowego.
Pozdrawiam

Lek. dent. Agata Duda
Lek. dent. Agata Duda Medycyna estetyczna, Kraków
74 poziom zaufania

Bez zdjęcia RTG niewiele można powiedzieć na podstawie jedynie Pani opisu.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty