Trądzik a leczenie zęba kanałowo - czy mogą na siebie wpływać?

Witam, czy stan zapalny pod zębem w dziąśle i widoczne zmiany spowodowane przez gromadzące się bakterie może nasilać trądzik, szczególnie na prawej stronie, tam gdzie wymagane jest leczenie kanałowe zęba, dolnej szóstki? Na zdjęciu zęba widać zmianę w kości. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Leczenie kanałowe nie powinno mieć żadnego wpływu na nasilenie zmian trądzikowych.
Proszę raczej z leczeniem zęba nie zwlekać, gdyż każdy niewyleczony ząb jest ogniskiem bakteryjnym, z którego do różnych części organizmu mogą rozsiewać się bakterie, co może skutkować poważnymi powikłaniami.

Zachęcam również do lektury artykułów zamieszczonych na naszym portalu, między innymi poświęconych prawidłowej pielęgnacji cery trądzikowej, diecie, sposobom leczenia.

Pozdrawiam.