Nocne kołatania serca w ciąży

Witam,od kilku tygodni mecza mnie nocne kolatania serca w dzien wszystko ok,zrobilam kilka razy ekg,holter,echo serca i wszystko ok diagnoza nerwica..jak rozroznic nerwice od arytmii bardzo sie jej boje! Dodam,ze nie zdarzaja mi sie kolatania nigdy w ciagu dnia ani podczas wysilku fizycznego..jestem obecnie w 8 mcu ciazy/....

Witaj ! Wiele wskazuje i potwierdzają to wyniki badan jakie pani przytoczyła, że jest to nerwicowe i występuje wtedy gdy nie ma pani kontroli nad sobą a podczas snu i po lekkim przebudzeniu takiej pełnej kontroli nie ma , być może denerwuje się pani ciągu dnia ciążą i to ze sytuacje nerwicowe występują w nocy potwierdzałoby to . Proszę umówić się do psychologa i poradzić się jak temu zaradzić. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Objawy nerwicy czy ataki lęku panicznego zazwyczaj dają bardzo wyraźne niepokojące objawy np. duszności, kołatania serca, nagłego oblania potem, które przywołują na myśl bezpośrednie zagrożenie zdrowia. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, jaki rodzaj leczenie jest dla Pani możliwy w okresie ciąży i zaraz po porodzie. Proszę również wybrać się do psychologa i podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!