Nużyca na twarzy u 62-latki

Witam stwierdzono u mnie na twarzy chorobę zwaną nużeńcem po badaniach przeprowadzonych po kosultacjii z czwartym dermatologiem ,lecz nie dowiedziałam się jaka jest przyczyna tej choroby i czy jest to wyleczalne.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.K J.

Nużeniec bardzo nie lubi wysokich temperatur dlatego warto przemywać miejsca zainfekowane bardzo ciepłą, wręcz gorącą woda wacikami- często zmieniając wacki by nie poroznosić go dalej.
Pomocne są również nagrzewania lampą sollux.
Nalezy pamiętać aby przeznaczyć sobie do myca twarzy osobne ręczniki.

Twarz można również przemywać husteczkami nawilżającymi parę razy dziennie aby ją oczyszczać.