O czym mogą świadczyć skurcze macicy w 20-stym tygodniu ciąży?

Jestem w 20 4 tygodniu ciąży. Dzis zaczęłam odczuwac dziwne skurcze macicy tzn. nagle jakby cala macica sie napina i zaraz puszcza. Nie towarzyszy im ból. W ciagu 7 godzin miałam trzy sytyacje. Czy to cos niepokojacego?

Skurcze Braxtona - Hicksa są naturalne w tym okresie ciąży i będą pojawiały się do momentu porodu. Jednak jeżeli są częste mogą przyczyniać się do porodu przedwczesnego, najlepiej byłoby skonsultować się z ginekologiem czy nie dzieje się coś niepokojącego.