O czym może świadczyć kłucie w okolicach mostka?

Witam, Od dwóch miesięcy czuję dziwne kłucie w okolicach mostka. Czasem dretwieje mi przy tym lewa ręką. Towarzyszy temu uczucie niepokoju. Kilka razy wylodowalam z tego powodu na pogotowiu gdzie zrobiono mi szereg badań z krwi, ekg i echo oraz rtg klatki piersiowej . Wszystkie wyniki wyszły prawidłowo. Niepokoją mnie te objawy i bywają bardzo uciążliwe. Ostatnio ból nasilił się przy wysiłku i utrzymywał przez resztę dnia. Dodam że choruje na hashimoto oraz ZZSK z postacią obwodową, a bóle nie pojawia się w sytuacjach stresowych. . Czy może to być choroba związana z sercem i powinnam udać się do kardiologa czy to kręgosłup w jakis sposób powoduje takie bóle? Bardzo proszę o pomoc. Mam 23 lata.

Lek. Michał Lenard

Objawy mogą wskazywać na chorobę serca, przydałoby się wykonać 24 godzinne monitorowanie pracy serca metodą Holtera. Sugeruję skierować się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badanie i w razie potrzeby skieruje Panią do kardiologa. Pozdrawiam!