O czym może świadczyć krwawienie z odbytu przy wypróżnianiu się?

Rok temu zaczęły się pierwsze objawy mojej dolegliwości tj. krwawienie z odbytu przy wypróżnianiu. Po kilku tygodniach doszło pieczenie w ostatnim odcinku jelita. Byłam u kilku lekarzy na początku myśleli że to colitis. Po pobraniu wycinków i kolonoskopii lekarze oddalili ten pomysł. Wyniki nie były zbyt jasne tylko że jest jakieś zapalenie. Po jakimś czasie objawy ustały więc zapomniałam o problemie, niestety po pół roku wszystko wróciło. Pieczenie ostatniego odcinka jelita odczuwam tylko po prawej stronie jakby było tam jakieś nacięcie czy "szrama". Krew zawsze jest bardzo świeża, czerwona. Lekarze do tej pory nie byli w stanie mi powiedzieć co to jest. Ponieważ odczuwam nacięci czy szramę myślę, że to może być szczelina odbytu, ale oczywiście nie mam pewności. Co mogłoby to być?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeśli byłaby to szczelina to lekarz badający zdiagnozowalby go , proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa