O czym może świadczyć opuchnięcie jednego z migdałków?

Przez ostatnio 3 lata 5 razy mialam angine I to tak w odstepie 3-4 miesiace Od ponad roku nie chorowalam ale prawy migdalek mam caly czas powiekszony Lewy jest normalny a ten prawy tak jakby opuchniety Nie boli mnie ,wogole nic nie czuje,tyle ze widze jak sprawdzam jak np myje zeby.tylko jak np gdzies mnie zawieje to od razu czuje poprawej stronie,ze wtedy cos zaczyna sie tam dziac ...Nigdy z lewej. No I bylam tu u lekarza I ten stwierdzil ze czasami tak sie zaraz po tylu anginach. Czy powinnam sie jeszcze gdzies udac po druga opinie?

Wydaję Ci drug ą i ostateczną opinię. Migdałki podniebienne są potrzebne człowiekowi tylko do siódmego, ósmego roku życia kiedy to biorą udział w tworzeniu i budowie immunologicznej odporności organizmu człowieka . Już trzy ropne anginy w ciągu roku to wyrok aby je usunąć nim zrobią Ci krzywdę w postaci choroby reumatycznej stawów , serca, nerek, przydatków, nerwów wzrokowych itd..... Nie czekaj na to i nie słuchaj niekompetentnych opinii lekarzy i sąsiadów, że one w tym wieku stanowią jakąś zaporę i ochronę, to NIEPRAWDA. usuń je jak najszybciej. Powikłania, które wymieniłem po wyżej nie cofną się już nigdy ,nawet wtedy kiedy usuniesz migdałki po fakcie ich zaistnienia. śpiesz się.