O czym może świadczyć zmęczenie i senność u 22-letniej osoby?

Proszę o pomoc. Mam 22 lata i od zauważam u siebie niepokojące rzeczy, tzn. mam problem z wybudzeniem się ze snu śpię po 7-8 h, a rano mój budzik dzwoni przez godzinę zanim go usłyszę, szybko się męczę, mam probl. z koncentracja, przytyłam ok. 4 kg bez wyraźnej przyczyny. zauważyłam też u siebie objaw "brudnych kolan" pomyślałam że może to być problem z tarczyca, wykonałam badania: TSH wynik 1,92 (0,35-4,94 norma), FT3 2,70 (1,70 - 3,70), FT4 0,86 (0,70 -1,48). Czy to dobre wyniki?

Witam serdecznie, badania są przecież w normie. Mimo to, jeżeli ten objaw brudnych kolan faktycznie jest tym objawem poszedłbym do endokrynologa.

To że śpi Pani tak głęboko to raczej dobrze. Gorzej, że ma Pani problemy z koncentracją i szybko się Pani męczy.
Może ma Pani niedobór np. magnezu, żelaza lub wapnia.
Może to świadczyć także o silnym stresie, który Panią atakuje. Poszedłbym z tym wszystkim najpierw do psychoterapeuty specjalizujęcego się w leczeniu objawów stresu. Pozdrawiam

Najczęstsze przyczyny zmęczenia i ciągot do przyjęcia leżącej pozycji u młodej kobiety - niedokrwistość z niedoboru żelaza, ciąża - czasem również choroba wątroby. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.