O czym świadczą bóle głowy podczas miesiączki?

Witam.Odkąd zaczęła mi się miesiączka strasznie boli mnie głowa i mam bardzo wrażliwy słuch. Zwykle stukniecie talerza jest dla mnie bardzo głośne. Na ból głowy żadne środki przeciwbólowe mi nie pomagają. A ból odczuwam na całej głowie jakby ktos z zewnątrz mnie na nia naciskal. Proszę o odpowiedź czy to ma związek z miesiączka hormonami? Gdzie powinnam się zgłosić. Chodzę z bólem głowy już 4 dzień jest to bardzo uciążliwe

Ponad 50 % ataków migreny występuje przed i w czasie miesiaczki!
Ból pulsujący, dość silny; zwykle jednostronny, może być obustronny!.
Towarzysząca nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy!
Często nudności, czasem wymioty
Pomaga leżenie w ciszy i zaciemnieniu;.
Pozdrawiam i zapraszam ; Do pełnej konsultacji neurologicznej ;
Na razie proste leki p.bólowe;
Pozdrawiam i zapraszam