O czym świadczą podwyższone próby wątrobowe?

Witam, odebrałem wynik prób wątrobowych. ALT podwyższone - 76. Reszta w normie. W poprzednim roku miałem wszystkie podwyższone toteż przestałem pić. Podwyższenia nie były spowodowane żadnymi wirusami a złym trybem życia [ogólne się spasłem]. W związku z powyższym czy już mogę sobie od czasu do czasu pozwolić na piwo? Pytam tutaj, ponieważ wczoraj wieczór odebrałem wyniki i już nie zdążyłem do lekarza się zapisać.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki jeszcze nie są w normie, czy było USG jamy brzusznej? Zalecany dalej zdrowy tryb życia, dieta lekkostrawna, co do alkoholu to okazjonalnie mala ilość.
Pozdrawiam